Zahradní nářadí Fiskars - Internetový obchod

Nabízíme značkové zahradní nástroje do finské firmy Fiskars v kompletní nabídce


Pilové kotouče VHM a HSS

Tyto pilové kotouče se používají zejména k řezu do nižších hloubek například k vyřezání drážek, což je typické pro řezání ve stolařství, odřezávání šroubů nebo nepříklad při různých výbrusech atd. Pilové kotouče tohoto druhu se speciálně vyrábí i pro práci s bižuterií nebo drahými kovy.

Z jakých materiálů jsou tyto kotouče vyráběny?

Vyráběny jsou z vysoce legované švédské rychlořezné oceli Dmo5 obsahující wolfram, molybden a vanad. Tato ocel je kalená a popuštěná, což zaručuje maximální řezný výkon. Za pomocí těchto legovacích prvků mají kotoučové pily skvělé mechanické vlastnosti a také vynikající pevnost. Jemnou martenzitickou strukturu zajišťuje 5% obsah molybdenu, který zvyšuje odolnost listu proti prasknutí a únavě materiálu. Wolfram má za úkol zajistit formulaci extrémně tvrdých karbidů a zlepšení pevnosti listu, ale hlavně zabraňuje růstu zrn materiálu a také zvyšuje otěruvzdornost, především při vysokých pracovních teplotách. Příměs vanadu je důležitý z důvodu, že vytváří jemná zrna a spolupodílí se na vzniku tvrdých karbidů a zvyšuje otěruvzdornost nástroje.

Tyto HSS drážkovací pily vynikají mezi ostatními pilovými nástroji svou pevností a vysokou odolností proti prasknutí a únavě materiálu. V naší nástrojové poradně je třeba uvést počet zubů na kotouči a jejich tvar. Toto upřesnění je nutné zejména pro zvýšení bezpečnosti a také životnosti nástroje. Jiné parametry při výrobě je třeba použít pří použití kotouče pro řezání hliníkových profilů, ocelových profilů nebo plného materiálu. Pilové kotouče se vyrábí na zakázku je možné podle přání zákazníka upravit také různé unášecí otvory v kotoučích, upínací drážky upínací otvory a otvory na hřídel nebouvádět také rozměry v palcových mírách. Je možné také vyrobit kotouč s úpravou pro snížení koeficientu tření, to je hojně využívána technologie u velkých odřezávácích (dělících) pil, také můžeme nabídnout povlakované pilové kotouče, pasivované pilové kotouče, pily pokryté upraveny vrstvou TiN, TiAlN, TiCN atd. Všechny pily které nabízíme je možné vyrobit s libovolným ozubením - hrubé ozubení, polohrubé ozubení i pily jemnozubé.

Volba pilových kotoučů

Pro středně hluboké řezy jsou určeny HSS pilové kotouče na drážkování kovu. Tyto jsou také nazývány jako drážkovací frézy bez bočního vyklizování třísek. V sortimentu naší firmy je možno najít také drážkovací pily pro plytké řezy např. řezání hlaviček šroubů.  Pro řezání hlubších drážek potřebujeme kotouč s větší roztečí zubů (řídkozubé pilové kotouče), aby nedocházelo k zahlcování mezizubních prostor třískou.  A naopak pro řezání plytkých řezů (tenké plechy, hlavičky šroubků atd.) je doporučeno použít kotouč s větším počtem zubů (hustozubé drážkovací pily), pro dodržení minimalistické zásady „alespoň třech zubů v řezu“.

Řezný úhel čela zubu se stanovuje normou (DIN, ČSN, GOST), u měkkých materiálů je můžnost vytvořit úhel ostřejší.  Drážkovací pily se často používají jako ozubené kotoučové nože pro řezání širokého spektra materiálů zejména to jsou sádra, plasty, folie, kartony, kůže, textilie, pryž a jiné.

Řezné nástroje, které se vyrábí ze slinutých karbidů se hodí k obrábění nejrůznějších druhů materiálů, od měkkých, jako jsou mosazi a slitiny Al, až po nejtvrdší materiály, jako je bílá litina nebo žáropevné slitiny o velké pevnosti. Volba vhodného slinutého karbidu je závislá hlavně na druhu a tvrdosti obráběného materiálu a velikosti rázu při funkci nástroje. S větším obsahem kobaltu vzrůstá houževnatost řezného kotouče, ale zároveň klesá tvrdost a odolnost slinutého karbidu proti opotřebení.

Podle účelu použití se musí vybrat nejvhodnější druh slinutého karbidu, s nejvhodnější kombinací potřebných vlastností pro daný účel použití. Pro obrábění šedé litiny se používají slinuté karbidy skupiny H. K obrábění oceli se hodí slinuté karbidy skupiny S a pro jemné obrábění skupina F. Pro obrábění materiálů, které jsou těžko obrobitelné jsou určeny slinuté karbidy skupiny TJ.Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Najdi na webu
stiskni pro hledání
Odběr novinek e-mailem
stiskni pro odběr novinek

INOVACE FISKARS

» Nové nástavce pro systém QuikFit - praktický trháček na ovoce a kartáč na spáry k odstranění mechu.

» Byla obohacena nabídka teleskopických násad QuikFit, která již nabízí i délku 1,4 až 2,4 m.

» Pro sekačku Momentum byl navržen sběrný koš o objemu 18 litrů, který se na vřetenovou sekačku jednoduše nasazuje.

» Byla vyvinuta nová řada zahradních pilek, které doplňují celosvětově uznávanou skupinu sekerek řady X. Všechny pilky Xtract mají opět zasouvací čepel do držadla, jsou ergonomicky tvarovány a do řezu jdou při tažném pohybu. Dodávají se ve třech variantách - dlouhá, menší a stavební s drobnějšími zuby.

» Zdokonalením prošel i ostřič seker a nožů, nazývá jej Xsharp a umožní vám snadnou údržbu ostří pracovního nářadí.

V neposlední řadě přichází Fiskars s řadou pracovních nářadí Inspiration, jedná se o prověřenou řadu nůžek se systémem stříhání SingleStep a drobného nářadí, které jsou vhodné pro práci jak v malých prostorách jako jsou balkóny, tak i k práci na zahradě. Nářadí je laděno do inspirujících barev Violy, fialkové a Lilie, kokosově bílé.

Váš košík je zatím prázdný...
SLEVY 15 AŽ 20% SLEVY 15 AŽ 20% Vážení zákazníci, oproti doporu- čeným malo- obchodním cenám nabízíme slevu až 20% a to na veškerý sortiment zahradního nářadí Fiskars, celoročně.
Fiskars se brání padělkům Fiskars se brání padělkům Firma Fiskars upozor- ňuje klienty na vzrů- stající počet padělků jejich výrobků, které jsou na první pohled zdařilou kopií, použitý materiál však s tradiční kvalitou Fiskars nemá nic společného. Ale je to důvodem, proč mohou být ceny výrazně nižší než je běžné v kamenných nebo seriózních internetových prodejnách.

Archiv novinek

Máte již doma nářadí Fiskars?

Ano, jsem s ním velice spokojen
výsledek ankety
167
Ano, ale očekával jsem více
výsledek ankety
13
Ne, ale je to užitečný dárek
výsledek ankety
10
Ne, ale chtěl bych mít
výsledek ankety
5
Ne, nemám a nechci
výsledek ankety
2
 
Archiv anket

V roce 2009 oslavila firma Fiskars 360 výročí od svého založení. Dnes je Fiskars mezinárodní společností se zaměřením na potřeby zákazníků v oblasti domácích potřeb, zahradního nářadí a výrobků pro pobyt v přírodě.

Olavi Lindén sice nedávno odešel do důchodu, ale je to bezesporu člověk, který nejvíce přispěl k rozvoji inovací zahradního nářadí zaměřených přímo na spotřebitele.

Menu Nářadí Fiskars:

© Nářadí Fiskars   |   Tel. (+420) 732 642 337   |   Email:

webdesign studio taox

webdesign studio
internetové obchody